Podnikatelé řeší otázku, jakým způsobem si můžou snížit základ daně z příjmů. Jednou z možností je pořízení automobilu jako dlouhodobého hmotného majetku. Vzhledem ke kurzu koruny vůči euru, se jeví jako vcelku výhodná možnost pořízení nového automobilu z jiného členského státu.

Vymezení pojmů

Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDPH“) považuje za dopravní prostředek mj. vozidlo určené k provozu na silničních pozemních komunikacích s obsahem válců větším než 48 cm3 nebo s výkonem větším než 7,2 kW, pokud jsou určeny k přepravě osob nebo zboží.

Novým dopravním prostředkem se dle ZDPH mj. rozumí motorové vozidlo určené k provozu na silničních komunikacích, které:

1. bylo dodáno do 6 měsíců, ode dne prvního uvedení do provozu nebo
2. má najeto méně než 6000 km.

Zde stačí, aby byla splněna pouze jedna podmínka a ZDPH automobil považuje za nový dopravní prostředek.

Pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu EU do tuzemska za úplatu jakoukoliv osobou, tj. plátcem i neplátcem DPH (včetně osob, které nepodnikají) je vždy předmětem DPH v tuzemsku.

Jste plátcem DPH a chystáte se koupit automobil v zahraničí?

Naše společnost je zaměřena na poskytování služeb v oblasti exportu osobních, užitkových, nákladních automobilů, strojů a technologických zařízení firem.

Naše německá pobočka vyřídí všechny administrativní záležitosti spojené s exportem na území Německa za Vás.

Přenechte své starosti s exportem na nás!

Dovezené a předané vozy

Obchodujeme se zahraničím máme s odpočtem DPH u dovážených vozů mnohaletou zkušenost. V současné době se zabýváme převážně dovozem nových a zánovních vozů. Automobily nakupujeme od významných prodejců a zaměřujeme se na prémiové německé značky. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Kontaktujte nás
close slider