Nákup auta s odpočtem DPH

Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet DPH u automobilů se v průběhu let měnily a dosud ovlivňují uplatnění DPH na výstupu a s tím související nárok na odpočet DPH na vstupu u kupujícího. Jak na DPH u aut nových i ojetých pořízených v zahraničí?

Obchodujeme se zahraničím a máme s odpočtem DPH u dovážených vozů mnoholetou zkušenost. V současné době se zabýváme dovozem zánovních vozů z Německa, Belgie, Nizozemí, Itálie a Skandinávie. Převážně dovážíme automobily od významných prodejců a zaměřujeme se na prémiové německé značky. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Automobily s možností odpočtu DPH

Jako plátce DPH máte možnost odpočtu DPH i na vozidla dovezená ze zahraničí. Základním předpokladem je pochopitelně výběr z odpočtových vozů. Specializujeme se na nalezení odpočtových vozů pro firemní klientelu (jedná se o nové, zánovní, ale i referenční vozy), provedeme Vás celým procesem dovozu takového automobilu, jehož součástí je při úhradě základu daně již téměř nevýlučně spjatá záloha ve výši 19% z kupní ceny a doložení nutné dokumentace k jejímu opětovnému navrácení bankovním převodem nazpět. Zní to možná komplikovaně, ale pro nás je to běžný proces a relativně dobře fungující systém, jak prokázat přenesení daňové povinnosti do jiného členského státu EU. Cena  pro firemní klientelu je stanovena individuálně na dotaz v závislosti na objemu vozidel, frekvenci dodání, 

Automobil, který slouží k ekonomickým činnostem, může jeho majitel – plátce DPH pořídit s odpočtem DPH za splnění zákonem stanovených kritérií, které si v následujícím textu ukážeme. Nabízíme nákup vozů v zahraničí s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

dovezených aut s odpočtem DPH

Dopravním prostředkem je podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, vozidlo, jiný prostředek nebo zařízení, které jsou určené k přepravě osob nebo zboží z jednoho místa na jiné a které jsou obvykle konstruované pro použití k přepravě a mohou k ní být skutečně použity. Za dopravní prostředek se nepovažuje vozidlo, které je trvale znehybněno, ani kontejner.

Poslední novela do povinnosti odvádět DPH „zatáhla“ i běžné občany s příjmy ze závislé činnosti. Novým dopravním prostředkem je každý vůz do šesti měsíců stáří, ode dne prvního uvedení do provozu, nebo když má najeto méně než 6.000 km.

Kontaktujte nás
close slider